Strona główna PRZEMYŚL Trudne warunki drogowe między Domaradzem a Przemyślem

Trudne warunki drogowe między Domaradzem a Przemyślem

0
Reklama

Z powodu zasp śnieżnych, droga wojewódzka nr 993, w powiecie jasielskim, już od wczoraj, na wysokości miejscowości Pielgrzymka jest całkowicie zablokowana. Z tego powodu także kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 884, relacji Domaradz-Przemyśl muszą się liczyć z utrudnieniami.


Utrudnienia występują na odcinku drogi wojewódzkiej nr 884, relacji Domaradz – Przemyśl. Powstałe na drodze zaspy śnieżne utrudniają kierowcom jazdę. Złe warunki drogowe występują również na drogach powiatowych i gminnych, zwłaszcza w południowo-wschodniej części naszego regionu.
Opady śniegu, zaspy w połączeniu ze śliską nawierzchnią jezdni powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność jest ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb i lusterek naszego samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń.

Reklama