Strona główna LEŻAJSK Troje 16-latków kradło w drogerii. Staną przed sądem rodzinnym

Troje 16-latków kradło w drogerii. Staną przed sądem rodzinnym

0
Reklama

Leżajscy policjanci przekazali do sądu rodzinnego materiały w sprawie trójki 16-latków. Okazało się, że nieletni w ciągu jednego miesiąca, ukradli z leżajskiej drogerii kosmetyki o wartości blisko 2700 zł.

Do Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku wpłynęło zawiadomienie o kradzieży, do której doszło 13 maja br. w jednej z leżajskich drogerii. Sprawcy mieli ukraść kosmetyki o łącznej wartości ponad 500 zł. Sprawą tą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. W wyniku podjętych przez nich działań, wytypowali potencjalnych sprawców tego przestępstwa. Tymi osobami okazało się dwoje nieletnich w wieku 16 lat, mieszkających na terenie powiatu biłgorajskiego.

Reklama

Oprócz tego, leżajscy kryminalni uzyskali informację, że takich kradzieży mogło być więcej. Informacje te potwierdziły się. Jak się okazało, 16-letnia mieszkanka Biszczy, niespełna dwa tygodnie później, ponownie odwiedziła tą samą drogerię i ukradła kosmetyki o wartości ponad 680 zł. Po niecałych trzech tygodniach postanowiła ponownie zjawić się w drogerii. Tym razem wspólnie ze swoją koleżanką, 16-letnią mieszkanką powiatu biłgorajskiego, ukradły kosmetyki warte ponad 500 zł. Jeszcze tego samego dnia 16-latka wróciła do drogerii i wyniosła kosmetyki warte blisko 1000 zł.

W wyniku tych kradzieży, leżajska drogeria poniosła starty na łączną kwotę około 2700 zł.

Zgromadzony materiał w tej sprawie został przesłany do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje, co do dalszych losów nieletnich.

Funkcjonariusze apelują przede wszystkim do rodziców, by zwracali uwagę na to, gdzie i jak spędzają czas ich dzieci. Warto porozmawiać z nimi o poszanowaniu czyjejś własności, aby uniknąć możliwych konsekwencji prawnych. W trosce o dobro i bezpieczeństwo młodzieży Policja apeluje o właściwą i szybką reakcję na niepokojące sygnały dotyczące ich zachowań, które najczęściej prowadzą do demoralizacji i przestępczości nieletnich.

Poprzedni artykułW czasie deszczu dzieci … warto zabrać do Muzeum Lalek w Pilźnie (VIDEO)
Następny artykułZabytkowe pojazdy w Strzyżowie. Tak wyglądał rajd przez strzyżowski tunel (FOTO, VIDEO)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!