Strona główna STALOWA WOLA Tragiczny pożar. W zgliszczach znaleziono zwłoki

Tragiczny pożar. W zgliszczach znaleziono zwłoki

0
Reklama

Stalowowolscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaru domu, do którego doszło w miejscowości Przyszów. W trakcie akcji gaśniczej, strażacy znaleźli zwęglone ciało mężczyzny.

W czwartek przed godz. 3 w nocy, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Przyszów w gminie Bojanów. Funkcjonariusze zastali stojący w płomieniach budynek jednorodzinny. W trakcie akcji gaśniczej, w jednym z pomieszczeń, strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny, 65-letniego właściciela domu.  

Reklama

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. 

Policjanci przypominają o nie lekceważeniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń grzewczych.

Kilka rad ku przestrodze

  • gdy mieszkanie ogrzewamy tradycyjnym piecem na węgiel i drzewo, nie przechowujmy w obrębie pieca rzeczy łatwopalnych;
  • korzystajmy z usług kominiarzy, którzy sprawdzą prawidłowe funkcjonowanie kominów i wentylacji;
  • nie pozostawiajmy włączonych elektrycznych i gazowych piecyków, kiedy wychodzimy z domu, czy kiedy udajemy się na nocny spoczynek. Pamiętajmy, aby nigdy nie ustawiać ich na łatwopalnym podłożu;
  • pod szczególnym nadzorem miejmy wszelkie lampiony, świeczki, gaśmy je kiedy wychodzimy z domu lub idziemy spać.

Apelujemy również o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z piecyków gazowych:

  • zadbajmy o to, aby wentylacja w pomieszczeniach prawidłowo funkcjonowała, dbajmy o czystość kratek wentylacyjnych – pod żadnym pozorem nie zaklejajmy wentylacji;
  • czad to bezwonny gaz więc zainwestujmy w dobry czujnik, który zaalarmuje nas, kiedy tlenek węgla nagromadzi się w naszym mieszkaniu;
  • dbajmy o właściwą konserwację urządzeń grzewczych, a kiedy coś nas niepokoi natychmiast wzywajmy fachowca, który sprawdzi działanie naszego urządzenia i naprawi usterkę.

Apelujemy także do młodych ludzi, aby zainteresowali się swoimi dziadkami, rodzicami, starszymi i samotnymi krewnymi czy sąsiadami. Porozmawiajmy z nimi, przestrzeżmy przed nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem i niewłaściwym korzystaniem z piecyków elektrycznych i gazowych. Dzięki naszemu zainteresowaniu możemy uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!