Strona główna STALOWA WOLA Tragiczny pożar. W zgliszczach znaleziono zwłoki

Tragiczny pożar. W zgliszczach znaleziono zwłoki

0
Reklama

Stalowowolscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności tragicznego pożaru domu, do którego doszło w miejscowości Przyszów. W trakcie akcji gaśniczej, strażacy znaleźli zwęglone ciało mężczyzny.

W czwartek przed godz. 3 w nocy, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Przyszów w gminie Bojanów. Funkcjonariusze zastali stojący w płomieniach budynek jednorodzinny. W trakcie akcji gaśniczej, w jednym z pomieszczeń, strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny, 65-letniego właściciela domu.  

Reklama

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. 

Policjanci przypominają o nie lekceważeniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń grzewczych.

Kilka rad ku przestrodze

  • gdy mieszkanie ogrzewamy tradycyjnym piecem na węgiel i drzewo, nie przechowujmy w obrębie pieca rzeczy łatwopalnych;
  • korzystajmy z usług kominiarzy, którzy sprawdzą prawidłowe funkcjonowanie kominów i wentylacji;
  • nie pozostawiajmy włączonych elektrycznych i gazowych piecyków, kiedy wychodzimy z domu, czy kiedy udajemy się na nocny spoczynek. Pamiętajmy, aby nigdy nie ustawiać ich na łatwopalnym podłożu;
  • pod szczególnym nadzorem miejmy wszelkie lampiony, świeczki, gaśmy je kiedy wychodzimy z domu lub idziemy spać.

Apelujemy również o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z piecyków gazowych:

  • zadbajmy o to, aby wentylacja w pomieszczeniach prawidłowo funkcjonowała, dbajmy o czystość kratek wentylacyjnych – pod żadnym pozorem nie zaklejajmy wentylacji;
  • czad to bezwonny gaz więc zainwestujmy w dobry czujnik, który zaalarmuje nas, kiedy tlenek węgla nagromadzi się w naszym mieszkaniu;
  • dbajmy o właściwą konserwację urządzeń grzewczych, a kiedy coś nas niepokoi natychmiast wzywajmy fachowca, który sprawdzi działanie naszego urządzenia i naprawi usterkę.

Apelujemy także do młodych ludzi, aby zainteresowali się swoimi dziadkami, rodzicami, starszymi i samotnymi krewnymi czy sąsiadami. Porozmawiajmy z nimi, przestrzeżmy przed nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem i niewłaściwym korzystaniem z piecyków elektrycznych i gazowych. Dzięki naszemu zainteresowaniu możemy uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie.

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpacie tonie w smogu – czy warto kupić oczyszczacz?
Następny artykułSamorząd Województwa przyjął budżet na 2023 rok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj