Strona główna WIADOMOŚCI Tragiczny bilans pierwszego dnia akcji „Wszystkich Świętych 2022”

Tragiczny bilans pierwszego dnia akcji „Wszystkich Świętych 2022”

0
Reklama

Jak co roku, w związku z Dniem Wszystkich Świętych nad bezpieczeństwem podróżujących i porządkiem na drogach czuwają podkarpaccy funkcjonariusze. Dziś podczas briefingu, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się z dziennikarzami, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas podróży, jak również na cmentarzach i w ich pobliżu. Działania potrwają do środy, 2 listopada.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie spotkali się dzisiaj przy cmentarzu Pobitno w Rzeszowie, z przedstawicielami lokalnych mediów, aby porozmawiać o działaniach podejmowanych przez Policję podczas prowadzonej akcji. Policjanci podkreślali, że podstawowym celem prowadzonych działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu, zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym.

Reklama

Działania związane z dniem Wszystkich Świętych rozpoczynają się dzisiaj, 28 października i potrwają do środy, 2 listopada 2022 r. Podczas sześciodniowych działań, policjanci zwrócą szczególną uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierujących, dostosowanie oświetlenia pojazdów do pory dnia i panujących warunków. Najważniejszym zadaniem policjantów będzie utrzymanie płynności ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz głównych ciągach komunikacyjnych.

Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem, zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza jest cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

W wielu miejscach w tym czasie, szczególnie w rejonach cmentarzy nastąpi zmiana organizacja ruchu.

Wszędzie tam, gdzie tworzyć się będą zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem. Ważne jest, żeby nie jeździć na pamięć, zwracać uwagę na oznakowanie i stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Podczas działań policjanci korzystać będą z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, używać będą również laserowych mierników prędkości. Wszystkim pieszym Policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków.

Przypominamy również, że w okresie świąt obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton (z wyłączeniem autobusów oraz niektórych pojazdów ze względu na rodzaj wykonywanego przewozu, w dniach):        

•    31 października  – w godz. 18:00 – 22:00
•    1 listopada – w godz. 8:00 – 22:00
 

Statystyki działań

 Piątek28.10Sobota29.10Niedziela30.10Poniedziałek31.10Wtorek1.11     Środa  2.11            Podsumowanie
Wypadki1      
Ranni0      
Zabici1      
Nietrzeźwi kierowcy7      
Reklama
Poprzedni artykułLee Moore kończy grę w PTG Sokole Łańcut. Zagra w Anwilu
Następny artykułPodkarpacie będzie miało nową stację elektroenergetyczną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!