Strona główna MIELEC Tragiczna Wielka Sobota. Stal Mielec wspomina zmarłych piłkarzy

Tragiczna Wielka Sobota. Stal Mielec wspomina zmarłych piłkarzy

0
Reklama

Pięć lata temu, w Wielką Sobotę (26.03.2016 r.) w Weryni k. Kolbuszowej doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Śmierć poniosło pięciu młodych piłkarzy związanych ze Stalą Mielec. Klub z Ekstraklasy wspomniał zmarłych zawodników.

26 marca minęło dokładnie pięć lat od dramatycznych wydarzeń z Wielkiej Soboty. W Weryni doszło do wypadku busa (zderzenie z tirem) w wyniku, którego śmierć poniosło pięciu piłkarzy Wólczanki Wólki Pełkińskiej. Na miejscu śmierć ponieśli bracia Kamil (22-lata) i Rafał (27-lat) Pydychowie oraz 18-letni Patryk Szewczak. W szpitalu zmarli Mariusz Korzępa (25 lat) i Kamil Oślizło (29 lat). Podróżowali z Mielca gdzie mieszkali na mecz Wólczanki z Avią Świdnik.

W busie jechał także m.in Krystian Pydych, który w tym wypadku stracił braci (bliżniaka Rafała i młodszego o 5 lat Kamila). W wyniku wypadku został ciężko ranny i potrzebował wielomiesięcznej rehabilitacji, by wrócić do zdrowia. We współpracy ze Stalą Mielec w 2017 roku po raz pierwszy przygotował sportowe wydarzenie – Memoriał 5 Chłopaków ze Stali. Podczas trzeciej edycji udało się odsłonić tablicę upamiętniającą tragicznie zmarłych piłkarzy. Zlokalizowana została w tunelu dzięki czemu każdy zespół, który przyjeżdża na Solskiego 1 może zapoznać się z tą smutną historią.

Reklama

W rocznicę tragicznego zdarzenia klub po raz kolejny wspomniał o zmarłych piłkarzach.

https://dziejesienapodkarpaciu.pl/tragedia-w-wielka-sobote-cztery-lata-temu-zginelo-pieciu-pilkarzy/
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!