Strona główna BIESZCZADY To nie były spokojne święta. GOPR podsumował działania w Bieszczadach

To nie były spokojne święta. GOPR podsumował działania w Bieszczadach

0
Ewakuacja z Przełęczy Goprowców fot. facebook
Reklama

Bieszczadzcy GOPR-owcy podsumowali akcje ratunkowe, jakie prowadzili w minionych dniach w czasie świąt. Tegoroczne Boże Narodzenie nie było spokojne dla nich.

Ratownicy tak w mediach społecznościowych podsumowali swoją pracę w ostatnim czasie:

Reklama

„23.12.2021 Ratownicy z Centrali w Sanoku zostali zadysponowani przez załogę Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do nagłego zatrzymania krążenia u kobiety. Ponieważ poszkodowana znajdowała się w bardzo bliskiej odległości od bazy LPR a w tym momencie nie było wolnej karetki nasi ratownicy wraz z załogą #Ratownik10 pojechali busem do miejsca zdarzenia. Po dojeździe niestety lekarz stwierdził zgon kobiety. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych do Stacji Ratunkowej w Cisnej zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że potrzebuje pomocy … po czym rozmowa została przerwana i nie można było się już do pani dodzwonić. Wobec tego poprosiliśmy policję z Leska o pomoc w namierzeniu ostatniego logowania telefonu, z którego została wykonana rozmowa. W godzinach wieczornych, kobieta oddzwoniła i powiadomiła, że miała problemy z zejściem (znajdowała się w okolicy Czakowa n. Wołkowyją), bateria w telefonie padła ale udało się jej bezpiecznie zejść.


24.12.2021 Zgłoszenie od skiturowca, który zjeżdżając z Małej Rawki stracił orientację w terenie i wjechał w teren głębokich jarów potoku Bystry. Ratownicy z Ustrzyk Górnych po dotarciu do mężczyzny, doprowadzili bezpiecznie do drogi. Wieczorem Ci sami ratownicy z powodu braku wolnej karetki zostali wezwani do nieprzytomnej kobiety w Ustrzykach Górnych. Po dotarciu załogi karetki, została przejęta i przewieziona do szpitala.


25.12.2021 Dostaliśmy zgłoszenie od dwóch osób, że znajdują się na Przełęczy Goprowców i nie są w stanie dalej kontynuować marszu. Do zgłoszenia wezwano ratowników ze Stacji w Ustrzykach Górnych oraz Cisnej. Po dotarciu pierwszych ratowników, mężczyźni zostali zabezpieczeni termicznie i następnie pieszo a później skuterami zwiezieni do Wołosatego.


26.12.2021 Mężczyzna wędrując na Tarnicę w wyniku upadku doznał bolesnego wybicia barku. Do zdarzenia zadysponowano ratowników z Ustrzyk Górnych oraz #Ratownik10 z ratownikiem pokładowym. Następnie helikopterem został przetransportowany na SOR w Lesku”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!