W piątek w Rzeszowie z wizytą w czasie kampanii wyborczej pojawił się Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji. Na spotkaniu pojawiły się tłumy fanów.

Krzysztof Bosak (38 l.) poseł na Sejm V i IX kadencji, wywodzi się z Młodzieży Wszechpolskiej, której był prezesem w latach 2005-2006. Jako 23-latek z list Ligi Polskich Rodzin wszedł do Sejmu jako ówcześnie najmłodszy poseł. Jest wiceprezesem partii Ruch Narodowy, a także jednym z liderów i współzałożycielem Konfederacji Wolność i Niepodległość.

W Rzeszowie kandydat na prezydenta RP apelował:

Apeluję o wyodrębnienie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i sformowanie na jej bazie odrębnej, nowej dywizji wojskowej. Rząd Platformy Obywatelskiej zawężał możliwości obronne naszego państwa, zlikwidował kolejne dywizje. Rząd PiS-u przystąpił do ich odtwarzania, ale nie odbywa się to z żadnym logicznym i przejrzystym planem. 21. Brygada Strzelców Podhalańskich została włączona w struktury dywizji, której siedziba ustalona została w Siedlcach. Nie ma w tym większej logiki natomiast zwiększenie obronności na odcinku wschodnim wymaga odpowiedniej uwagi – powiedział Krzysztof Bosak.

Tego dnia kandydat przed przyjazdem do Rzeszowa odwiedził Przemyśl, gdzie poruszył m.in.  ostatnią aferę miłosną w Radzie Miasta Przemyśla, w odniesieniu do koalicji PiS z SLD. Zaznaczył, że prezesowi Prawa i Sprawiedliwości bliżej jest do działaczy lewicowych, niżeli Konfederacji.Krzysztof Bosak w Przemyślu

Krzysztof Bosak w Rzeszowie