Strona główna TARNOBRZEG Tłumaczyła, że piła tylko domowe nalewki. Pijana opiekowała się dziećmi

Tłumaczyła, że piła tylko domowe nalewki. Pijana opiekowała się dziećmi

326
0

„Kompletnie pijana matka opiekuje się dwójką małoletnich dzieci…”- taką informację otrzymali tarnobrzescy policjanci. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 32-latki. Badanie wykazało 3,5 promila w jej organizmie. Policjanci zaopiekowali się 3 i 6-latkiem i ustalili dla nich czasowe miejsce pobytu. Nieodpowiedzialna matka już usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa. Za ten czyn grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, przed godz. 20, tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że pijana kobieta opiekuje się dwójką małych dzieci. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań, na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po wejściu do mieszkania zastali w nim kobietę, która miała trudności z utrzymaniem się na nogach, jej mowa była bełkotliwa i niespójna. Okazało się, że jest to 32-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Obok w pokoju bawiło się dwóch chłopców, w wieku 3 i 6 lat. W czasie prowadzonej interwencji kobieta od nadmiaru wypitego alkoholu zasłabła. Na miejsce wezwano służby medyczne, które udzieliły jej pomocy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma 3,5 promila. 32-latka oświadczyła, że piła tylko domowe nalewki na spirytusie.

Pijana matka trafiła do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiała, została przesłuchana i usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa. Policjanci ustalili tymczasowe miejsce pobytu chłopców.

Postanowieniem Sądu Rodzinnego w Tarnobrzegu, dwójkę dzieci umieszczono w placówce opiekuńczej.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. W przypadku, gdy na sprawcy ciąży szczególny obowiązek opieki, przestępstwo takie zagrożone jest surowszą karą, nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here