Strona główna PRZEMYŚL Terytorialsi z Przemyśla upamiętnili Powstańców Styczniowych

Terytorialsi z Przemyśla upamiętnili Powstańców Styczniowych [foto]

0
Reklama

W dniu 17 stycznia 2024 r. w przededniu bohaterskiego zrywu narodowowyzwoleńczego, żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzili na Cmentarzu Głównym w Przemyślu groby dzielnych Polaków, zaangażowanych 161 lat temu w walkę o odzyskanie przez Polskę wolności i możliwości samostanowienia.


Oddając hołd bohaterom walki o niepodległość naszej ojczyzny żołnierze Przemyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej wspominają męstwo i poświęcenie tych, którzy stanęli w obronie wartości i marzeń o wolnej Polsce. Wiemy, że pomimo przeciwności losu i ogromnych trudności, bohaterowie tego zrywu niepodległościowego walczyli z godnością, kierując się ideałami honoru i oddania się sprawie wyzwolenia całego narodu spod panowania zaborców.

Reklama


W przededniu zrywu narodowowyzwoleńczego żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej czczą pamięć Powstańców Styczniowych, których odwaga i poświęcenie stały się fundamentem naszej współczesnej, niepodległej Polski. To dzięki ich determinacji i ofierze, nasze pokolenie czerpie siłę do dalszej budowy suwerennego państwa opartego na wartościach demokratycznych, poszanowaniu praw człowieka i równości obywatelskiej.


Stojąc nad grobami naszych poprzedników zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w uroczystościach upamiętniających to doniosłe wydarzenie w historii Polski. Niech to będzie czas refleksji nad naszą przeszłością, ale także okazja do budowania wspólnej przyszłości, godnej dziedzictwa tych, którzy walczyli o naszą niepodległość.

Reklama
Poprzedni artykułKluczowi zawodnicy przedłużyli kontrakty w Stali Mielec
Następny artykułKoniec prac domowych. Zmiany w szkołach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!