Strona główna PRZEMYŚL Terytorialsi ćwiczyli na terenie powiatu przemyskiego

Terytorialsi ćwiczyli na terenie powiatu przemyskiego

0
Reklama

W okresie 9-22 października 2023 r. trwało pierwsze szkolenie zintegrowane żołnierzy 20 Przemyskiej Brygady OT. W ćwiczeniu wzięło udział w sumie blisko 250 żołnierzy OT, którzy doskonalili swoje umiejętności bojowe w etapie szkolenia indywidualnego i specjalistycznego. Zakres zagadnień obejmował zajęcia strzeleckie, działania taktycznego, szkolenia saperskie oraz zabezpieczenie infrastruktury krytycznej. Ćwiczenia prowadzone były na terenie powiatu przemyskiego.

Cykl szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej odbywa się w 3 etapach: pierwszy – szkolenie indywidualne, drugi – szkolenie specjalistyczne a trzeci – szkolenie zgrywające. Kolejny trzyletni cykl to szkolenie zaawansowane. Każdy etap szkolenia kończy się czternastodniowym poligonem oraz certyfikacją żołnierzy. Finałem szkolenia zintegrowanego jest sprawdzian nabytych umiejętności.
Dużo uwagi poświęcono zajęciom strzeleckim z karabinka MSBS GROT, karabinów wyborowych i maszynowych oraz pistoletu VIS, które były prowadzone na strzelnicy w Pawłosiowie. Żołnierze utrwalali także wiedzę z zakresu minerstwa tj. zakładania i wykrywania pola minowego. Z kolei radiotelefoniści zabezpieczyli łączność w rejonie prowadzonych zajęć, doskonaląc tym samym pracę i obsługę radia oraz prowadzenia korespondencji radiowej podczas działań taktycznych. Szkolenie zintegrowane to dwutygodniowe, dynamiczne ćwiczenia organizowane na poligonach lub w stałych rejonach odpowiedzialności (SRO), które raz w roku obowiązkowo musi odbyć każdy żołnierz WOT. Podczas wielogodzinnych zajęć odbywających się bez względu na warunki pogodowe, żołnierze doskonalą swoje umiejętności na różnych etapach nauki rzemiosła wojskowego, tak aby w sytuacji realnego zagrożenia mogli wspierać i skutecznie bronić swoje lokalne społeczności.

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułBędzie dodatkowa akcja szczepienia lisów
Następny artykułŚmiertelny wypadek w Przemyślu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!