Tymczasowym aresztem na okres 3 miesięcy, objęty został 34-letni mężczyzna. Sprawca podczas kłótni, ranił nożem swojego brata. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Podejrzany za swój czyn wkrótce stanie przed sądem, grozi mu kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

W piątkowy wieczór, policjanci pełniący służbę na terenie Tarnobrzega, zostali powiadomieni o ranieniu nożem 30-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło na ul. Mickiewicza w Tarnobrzegu.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. W jednym z pokoi, leżał mężczyzna ugodzony nożem w plecy. Pomocy udzielały poszkodowanemu służby ratunkowe. Ranny mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę lekarzy.

Policjanci wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że około godz. 19, w domu jednorodzinnym przebywali dwaj bracia wieku 30 i 34 lat. Pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, podczas której straszy mężczyzna szarpał pokrzywdzonego, a następnie ranił go nożem w okolicach łopatki.

Sprawca zdarzenia został zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań. Był pijany, badanie alkomatem wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze złożyli wniosek o jego tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do ich wniosku i zastosował wobec 34-latka areszt na okres 3 miesięcy. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

źr. KMP Tarnobrzeg