Do kradzieży doszło w Tarnobrzegu. Dwie osoby podające się za hydraulików weszło do mieszkania 79-letniego mężczyzny, pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodnej. Ukradli mu całą emeryturę.

Podczas gdy mężczyzna przebywał sam w swoim mieszkaniu, zapukała do niego dwójka ludzi. Kobieta i mężczyzna pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodnej nakłonili starszego mężczyznę do wpuszczenia ich do środka.

Fałszywy hydraulik pierwsze swoje kroki skierował do łazienki, gdzie dla pozorów zaczął puszczać wodę z kranu, a kobieta chodząc po mieszkaniu sprawdzała, czy nie ma przecieku z rur. Wizyta oszustów trwała jedynie kilka minut, jednak dla staruszka skończyła się źle. Fałszywi hydraulicy zbierając się do wyjścia, poprosili jeszcze 79-latka o okazanie odcinka renty. W momencie gdy starszy mężczyzna otworzył szufladę, celem przedstawienia dokumentów, rabusie wykorzystując jego nieuwagę ukradli mu 1200 zł emerytury.

Następnego dnia, gdy seniora odwiedził krewny, mężczyzna zorientował się że została mu skradziona cała jego emerytura. Sprawcą kradzieży był fałszywy hydraulik (mężczyzna, wiek około 50 – 60 lat, wzrost 167 cm, szczupłej budowy ciała). Ubrany był w czarną kurtkę. Towarzysząca mu kobieta ma ok. 30 lat, wzrost 165 cm, włosy ciemno blond spięte w kok, ubrana była w ciemną kurtkę.

Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie tel. (15) 851 34 77 lub całodobowo 997. 

 

 

Źródło: nowiny24