Popularne rzeszowskie targowisko z ul. Dołowej przenosi się bliżej centrum miasta. Od końca sierpnia kupcy będą prowadzić sprzedaż na nowym placu, przy ul. Dworaka.

Nowe targowisko mieści się nad Wisłokiem, za jednostką wojskową przy ul. Lwowskiej. Łatwo będzie do niego trafić przejeżdżając skrzyżowanie przed Mostem Lwowskim. Do nowego targowiska kierować będą znaki umieszczone przy skrzyżowaniu.

W miejscu, gdzie dotychczas prowadzony był handel, ma powstać nowy budynek Sądu Okręgowego. Po wybudowaniu nowego gmachu sądu, miasto Rzeszów odzyskałoby siedzibę Lubomirskich, gdzie obecnie mieści się jednostka sądownicza.

Na nowy plac targowy od września będzie można dostać się linią autobusową nr 47. Planowane jest 12 par kursów odbywających się średnio co godzinę we wszystkie dni tygodnia w godzinach od ok. 5.35 do ok. 17.00 (z pętli przy ul. Mikołajczyka) i od ok. 5.55 do ok. 17.20 (z ul. Dworaka). Nowa linia autobusowa przebiegać będzie z pętli przy ul. Mikołajczyka przez Ofiar Katynia, Wyzwolenia, Okulickiego, Krakowską, Piłsudskiego do ul. Dworaka i z powrotem po tej samej trasie.