Strona główna OD CZYTELNIKÓW Tania strona WWW dla firm na Podkarpaciu – to możliwe!

Tania strona WWW dla firm na Podkarpaciu – to możliwe!

0
Reklama

Kreator stron według definicji to program napisany przez programistów, który w przyjazny sposób dla użytkownika, poprzez wprowadzenie danych, generuje stronę dla danej firmy lub osoby prywatnej według jej potrzeb – ale czy na pewno tak jest i czy jest to takie proste?
Automatyczni ludzie to leniwi ludzie!
Generatorów stron w sieci przez ostatnie dziesięciolecie zaistniało wiele, a każdy z nich kusi prostotą i darmową stroną. Kreatory stron skierowane są do ludzi leniwych i chcących zaoszczędzić. Dzieje się tak, ponieważ większość społeczeństwa nie dostrzega wartości i korzyści jakie niesie ze sobą DOBRA reklama w sieci. Kreatory, najlepiej takie do których nie trzeba wprowadzać dużo danych są dla tzw. ludzi automatycznych, którzy nie chcą myśleć kreatywnie, a nawet nie trudzą się tym, aby stworzyć content, tj. treść chwaląc się własną działalnością.
Dlaczego tak ważne jest to, aby posiadać informację o swojej działalności w sieci?
Ostatnie kilka lat zweryfikowało, że strona internetowa to jeden z podstawowych elementów dobrej reklamy, od którego tak naprawdę powinniśmy zacząć swoją przygodę z promocją. Bez strony, nawet tej najprostszej w postaci wizytówki, nie zaistniejemy w Internecie a nawet stracimy, ponieważ klienci nie będą nas mogli zidentyfikować. W tym przypadku będziemy mogli polegać tylko na reklamie w postaci tradycyjnej (która jest ważna, ale mało efektywna) lub tzw. poczcie pantoflowej (klienci z polecenia). Należy pamiętać, że użytkownicy sieci a nawet ogólniej – ludzie, jeżeli szukają usług lub towarów, to wybierają zazwyczaj najpopularniejszą kopalnię informacji jaką jest Google.
Generatory stron – są łatwe, tanie, nigdy darmowe!
Generatory stron rozwijają się możliwie szybko, praktycznie każda szanująca się agencja reklamowa posiada (jakiś) generator, który pozwala załatać dziurę tanich klientów. Jest to spowodowane tym, że każdy klient, nawet taki który chce wydać na stronę WWW parę groszy, to jednak klient. Jest w tym haczyk – agencje takie posiadają generatory oparte o zamknięty system, który rozwija i kreuje tylko i wyłącznie autor. Każda zmiana oraz każda niezgodność z potrzebą klienta może sporo kosztować! Jeżeli poruszamy już temat pieniędzy, warto zwrócić uwagę na to, że żaden generator stron nie jest darmowy, nawet jeżeli tak pisze. Po co ktoś ma udostępniać miejsce na prywatnym serwerze za który musi płacić i czerpać z tego korzyści, po co ktoś miał zaangażować rzeszę informatyków i stworzyć produkt, który będzie nieodpłatny. Najczęściej wygląda to w taki sposób, że generatory implementują reklamy Adsense, które odstraszają użytkowników, a nawet obniżają wartość strony w rankingu Google. Generatory też mają sposób na tzw. ukryte premium.
Takie generatory są też zagrożeniem, ponieważ każdy element który jest spoza ekosystemu programu do tworzenia stron niestety jest potencjalną furtką dla hackerów.
Jedna z Podkarpackich firm postanowiła to zmienić i opracować specjalistyczny system kreacji stron, oparty na popularnym systemie CMS jakim jest WordPress. STRONAWWW24.PL ponieważ o niej mowa, swój system zarządzania treścią poparła wieloletnim doświadczeniem.
W praktyce takie kreatory, poprzez rozbudowany panel administracyjny, często prowadzą do problemów. Niekiedy są to drobne błędy, przez które nasz biznes może sporo stracić. Źle zoptymalizowany kod, źle zoptymalizowana strona może doprowadzić do tego, że Google wyeliminuje nas z wyszukiwarki, przez co wygenerowana strona będzie bezużyteczna.
Mimo że stronawww24 to też swego rodzaju generator to w tym przypadku stronę tworzą programiści według wzoru i materiałów przesłanych przez klienta. Nanoszą poprawki, podkręcają zdjęcia itp

Reklama