Strona główna SANOK Tadżyk wróci do Francji. W tle przemyt ludzi i zamiłowanie dla MMA

Tadżyk wróci do Francji. W tle przemyt ludzi i zamiłowanie dla MMA

0

Strażnicy graniczni z placówki w Sanoku ujawnili obywatela Tadżykistanu zaangażowanego w przemyt ludzi. Jak się okazało mężczyzna wnioskował wcześniej o status uchodźcy we Francji, dokąd zostanie teraz przekazany.

30-letniego obywatela Tadżykistanu zatrzymali w Jaśle (woj. podkarpackie) funkcjonariusze SG z placówki w Sanoku. Mundurowi ustalili, że mężczyzna zakończył właśnie odbywanie kary pozbawiania wolności, w związku z zaangażowaniem w przemyt imigrantów. Został zatrzymany na gorącym uczynku w centralnej Polsce. Wtedy, w trakcie przeprowadzanych czynności mężczyzna złożył wniosek o pomoc międzynarodową w RP. Jednak potwierdzono, że uczynił to już kilka lat wcześniej na terytorium Francji.

Mężczyzna wyjaśniał, że w pewnym momencie uznał iż lepszym krajem do życia i uprawniania ulubionej przez niego sztuki walki MMA byłyby Niemcy i Polska. Łamiąc procedurę azylową przeniósł się na wschód Europy, gdzie ostatecznie zaangażował się w nielegalny proceder.

W toku kontroli legalności pobytu sanoccy strażnicy graniczni zatrzymali cudzoziemca. Decyzją sądu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Zgodnie z procedurą mężczyzna będzie przekazany do Francji, gdzie pierwotnie wnioskował o pomoc międzynarodową i która wyraziła już chęć jego przyjęcia.

Poprzedni artykułPolicyjna eskorta rodzącej kobiety
Następny artykułWojewódzkie obchody Święta Policji
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj