Strona główna RZESZÓW Tadeusz Ferenc wskazał ministra Marcina Warchoła na swojego następcę

Tadeusz Ferenc wskazał ministra Marcina Warchoła na swojego następcę

0
Reklama

Na dzisiejszej konferencji prasowej Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc poinformował o rezygnacji z urzędu. Na konferencji wystąpił wspólnie z Wiceministrem Sprawiedliwości- Marcinem Warchołem, którego zarekomendował na swojego następcę.

Tadeusz Ferenc przyznał, że nadszedł czas na zmiany. Wzruszony dziękował współpracownikom za zmiany jakie udało się zrobić w mieście przez ostatnie 18 lat.
Wiceminister w uznaniu zasług wręczył prezydentowi okazałą wiązankę kwiatów. Podkreślając osiągnięcia Tadeusza Ferenca zaznaczył, że jeśli zostanie wybrany to chciałby kontynuować współpracę z wszystkimi pracownikami miasta. Zapowiedział też kontynuację projektów rozpoczętych przez obecnego prezydenta tj.: Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, Wisłokostrada (od Ciepłowniczej do Rejtana), tunel pod rondem Pobitno, nowe żłobki, przedszkola, kryte lodowisko, południowa obwodnica miasta, dalszy rozwój stadionu miejskiego przy ul. Hetmańskiej.

Marcin Warchoł zapowiedział rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polsce. Jak zaznaczył:

Reklama

Chcę być kandydatem bezpartyjnym, niezależnym i apolitycznym. 

Minister Warchoł wykorzystał okazję do przedstawienia swoich postulatów. Podkreślał, że jego celem jest dobrobyt mieszkańców miasta, sprawna służba zdrowia i komunikacja miejska, a nie politykowanie.
Kodeks wyborczy wskazuje termin 90 dni od wystąpienia przesłanki, czyli w tym wypadku rezygnacji urzędującego prezydenta. Minister Warchoł stwierdził, że nie ma dla niego znaczenie, kiedy odbędą się wybory. Najlepiej, żeby termin odpowiadał mieszkańcom.

Reklama
Poprzedni artykułOświadczenie naszej redakcji ws. akcji #MEDIABEZWYBORU
Następny artykułKibice domagają się otwarcia stadionów. Fani z Mielca zapowiadają doping