Strona główna BIESZCZADY Szynobus z uchodźcami z Ukrainy wykoleił się w Ustjanowej Dolnej

Szynobus z uchodźcami z Ukrainy wykoleił się w Ustjanowej Dolnej

0
Reklama

W czwartek ok. godz. 16:00 przednia oś szynobusu jadącego z Krościenka do Tarnowa wypadła z toru. Pociągiem podróżowało ponad 250 osób. – Szynobus jechał z niewielką prędkością. Nikomu nic się nie stało – informuje podkarpacka policja.

Składy wiozły uchodźców z przejścia granicznego w Krościenku oraz punktu recepcyjnego w Łodynie.

Reklama

Szynobusem podróżowało 250 uchodźców narodowości ukraińskiej. Uchodźcy jechali z Krościenka do Sanoka, a następnie mieli kontynuować podróż do Tarnowa. Na szczęście nikt nie został ranny. W tej chwili na miejsce podstawiony jest pociąg zastępczy – informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Z szyn wypadł pierwszy zestaw kołowy. Nie było zagrożenia dla podróżnych. Usterka wystąpiła na zaśnieżonym odcinku górskiej trasy – podaje PKP PLK, zapewniając, że w zatrzymanym pociągu pasażerowie „maja zapewnione bezpieczne warunki oczekiwania do czasu przesiadki i bieżącą informację”. Jest ogrzewanie i woda.

Jak informuje PLK na miejsce zdarzenia wyruszył zastępczy skład z Zagórza, który ma zabrać uchodźców z Ukrainy w dalszą podróż.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!