Strona główna WIADOMOŚCI Szumowski informuje: Będą kontrole w sklepach i na weselach

Szumowski informuje: Będą kontrole w sklepach i na weselach

0

W poniedziałek rano szef resortu zdrowia poinformował, że wprowadzane będą kontrole w sklepach i na weselach. Służby sprawdzą czy klienci mają maseczki, a na imprezach przebywa odpowiednia liczba osób.


W poniedziałek rano w Polskim Radiu minister zdrowia, Łukasz Szumowski, poinformował: „W kwestii noszenia maseczek nie ma wymówek. W tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Niestety, trzeba przypomnieć ludziom, że to jest obowiązujące prawo”.
Jak zapowiedział, „rozpoczynamy w związku z tym w tym tygodniu kontrolę w sklepach, kontrolę wykonywaną zarówno przez policję jak i przez służby sanitarne, czy klienci noszą maseczki, czy personel nosi maseczki”. Zazanczył, że jeśli ktoś ze względów na stan zdrowia nie może nosić maseczki, ma obowiązek posiadać przyłbicę.Sprawdzane będzie czy zasłonięte są i usta i nos, bo obowiązek tyczy się tych dwóch. Za brak zasłoniętego nosa i ust dana osoba otrzyma mandat.
Dzięki nowo wprowadzonym przepisom, będzie można kontrolować wesela. Szumowski mówił: „W tej chwili dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego, to nie może być 300-400. Trzymajmy się reguł rozsądku i obostrzeń sanitarnych”.
 
 

Poprzedni artykułRocznica Powstania Warszawskiego [FOTO]
Następny artykułSprzęt AGD trafił do powodzian z pow. jasielskiego