Szpital w Łańcucie został przeznaczony osobom zarażonym koronawirusem z terenu województwa podkarpackiego. Poinformowała o tym dziś podczas konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart.

Wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszego briefingu, poinformowała m.in. o tym, że szpital w Łańcucie będzie dedykowany dla osób, które są chore na koronawirusa:

– Szpital w Łańcucie stanie się szpitalem dedykowanym dla osób, u których stwierdzony będzie koronawirus. To polecenie Ministra Zdrowia. Zatem sukcesywnie będą zwalniane miejsca w tym szpitalu, celem przeznaczenia całego szpitala  dla osób z koronawirusem.

Atutami Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych z Poddziałem Hepatologicznym są wysokiej klasy lekarze na czele z wojewódzkim konsultantem chorób zakaźnych. Oddział współpracuje również z Wydziałem Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś informację  o kolejnych zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu. W sumie na Podkarpaciu trzy osoby są zarażone COVID-19.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1238019669023481856?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1238019669023481856&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.se.pl%2Frzeszow%2Fkoronawirus-na-podkarpaciu-szpital-w-lancucie-dedykowany-chorym-na-koronawirusa-aa-ahDu-yNpg-2qkg.html

 

 

Najważniejsze informacje odnośnie koronawirusa:

Koronawirus na Podkarpaciu – Najważniejsze informacje