Strona główna BIESZCZADY Szły pieszo z Krościenka do Ustrzyk. Matka z córką otrzymały pomoc

Szły pieszo z Krościenka do Ustrzyk. Matka z córką otrzymały pomoc

0
Reklama

Policjanci oprócz dbania o bezpieczeństwo w rejonie przejścia granicznego w Krościenku oraz przy punktach recepcyjnych na terenie gminy Ustrzyki Dolne, starają się nieść pomoc tym, którzy w naszym kraju szukają schronienia. Coraz częściej pojawiają się łzy, uściski, a przede wszystkim słowa wdzięczności.

Funkcjonariusze z ustrzyckiej jednostki pomagają osobom, które w obawie o własne życie i zdrowie uciekają z Ukrainy przed wojną. Mundurowi pomagają im w organizacji transportu czy choćby w przeniesieniu bagaży, które po kilkudniowej wędrówce, ciążą bardziej niż się wydaje.

Wczoraj, w trakcie pełnienia służby uwagę policjantów zwróciła kobieta idąca z małą dziewczynką od Krościenka w kierunku Ustrzyk Dolnych. Jak się okazało, po wielogodzinnej wędrówce, kobieta i jej córeczka pieszo dotarły do Ustrzyk. Funkcjonariusze pomogli jej skontaktować się ze znajomymi, przenieść bagaże i zorganizować transport do Krakowa.

Reklama

Takie sytuacje stają się codziennością nie tylko dla ustrzyckich funkcjonariuszy, ale także mieszkańców terenów przygranicznych powiatu bieszczadzkiego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!