Strona główna WIADOMOŚCI Szef Podkarpackiej Policji przechodzi do Krakowa

Szef Podkarpackiej Policji przechodzi do Krakowa

88
0

Nadinspektor dr Krzysztof Pobuta w poniedziałek pożegna się z funkcją komendanta wojewódzkiego Rzeszowie, a następnie obejmie analogiczną funkcję w Krakowie.

Nadinspektor dr Krzysztof Pobuta urodził się w 1972 r. w Radymnie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie /1998 rok/. W 2006 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania jakością w administracji publicznej na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, a w 2012 roku otrzymał tytuł doktora nauk społecznych w zakresie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wcześniej w 1995 r. ukończył studia na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W policji pracuje od 1991 roku, najpierw w Jarosławiu, a następnie w Przemyślu gdzie był komendantem. Zwierzchnictwo nad podkarpacką policją objął w styczniu 2016.  Wiele osób wróży że Kraków, nie będzie ostatnim przystankiem w jego karierze.
Dla Podkarpacia najważniejsze teraz jest, kto zostanie nowym komendantem wojewódzkim. Jak podają Super Nowości, jednym z faworytów jest Bogusław Kania, szef komendy miejskiej w Rzeszowie.  Prawie na pewno wiadomo, że obecnego komendanta nie zastąpi jego zastępca, inspektor Paweł Filipek, który ma objąć komendę wojewódzką w Lublinie.  Nazwisko nowego komendanta poznamy niebawem.