Strona główna PRZEMYŚL Szczęśliwy finał poszukiwań

Szczęśliwy finał poszukiwań

0
Reklama

W sobotę, o godz. 23, z przemyskim dyżurnym skontaktowała się mieszkanka województwa mazowieckiego, która przekazała, że po rozmowie telefonicznej ze swoją siostrą, mieszkającą na terenie powiatu przemyskiego, obawia się o jej o życie i zdrowie. Z przekazanych informacji wynikało, że nie może ponownie nawiązać z nią kontaktu i prosi o pomoc.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do poszukiwań i pojechali w rejon, gdzie mogła przebywać kobieta. W tym czasie, oficer dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z mieszkanką powiatu przemyskiego. Kobieta, starała się przekazać, gdzie się znajduje, jednak stan jej zdrowia wskazywał na to, że słabnie. Oficer dyżurny nie rozłączył się i cały czas starał się z nią rozmawiać. W pewnym momencie, funkcjonariusz usłyszał w słuchawce głosy policjantów, którzy zbliżali się do miejsca, gdzie przebywa poszukiwana kobieta. Dzięki temu udało się ją zlokalizować i odnaleźć.

Reklama

Dzięki zaangażowaniu i pełnej mobilizacji funkcjonariuszy, w tym oficera dyżurnego, w kilkanaście minut od zgłoszenia, policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego przemyskiej komendy, odnaleźli kobietę w rejonie rzeki San, na terenie Przemyśla.

Pomoc przyszła w ostatniej chwili. Kobieta była nieprzytomna i przysypana śniegiem. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej, przenieśli ją w bezpieczne miejsce i monitorowali jej czynności życiowe do momentu przybycia karetki pogotowia. Kobieta trafiła do szpitala.

Pamiętajmy!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje znajdują się też na stronie internetowej: stopdepresji.pl

Reklama
Poprzedni artykułEkspedientka zamknęła w sklepie sprawcę usiłowania rozboju
Następny artykułStraciła ponad 100 tys. złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!