Strona główna JAROSŁAW Syn znęcał się nad ojcem. Otrzymał policyjny dozór

Syn znęcał się nad ojcem. Otrzymał policyjny dozór

0
Reklama

50-letni mieszkaniec gminy Chłopice usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz nakazu opuszczenia zajmowanego lokalu. To efekt prowadzonego przez policjantów z wydziału kryminalnego postępowania, dotyczącego przyjętego zawiadomienia o znęcaniu się psychicznym nad członkiem rodziny.

Końcem sierpnia policjanci z jarosławskiej komendy zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej. Stróże prawa zatrzymali agresora. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Reklama

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 50-latek od dłuższego czasu znęcał się nad ojcem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty znęcania się nad rodzicem. Prokurator zastosował wobec 50-letniego mieszkańca gminy Chłopice środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym, musi także opuścić zajmowany z nim lokal.

Przemoc domowa jest przestępstwem ściąganym z urzędu, a za taki czyn może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły sie mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Reklama
Poprzedni artykułNie żyje 27-letnia matka. Trwa zrzutka na pomoc ojcu z trójką dzieci
Następny artykuł19-latek stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj