Strona główna RZESZÓW Święto Wojska Polskiego. Uroczystości w Rzeszowie

Święto Wojska Polskiego. Uroczystości w Rzeszowie [foto]

0

Dzisiaj w trakcie obchodów Święta Wojska Polskiego przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem generała Władysława Sikorskiego.

15 sierpnia jest dniem obchodów Święta Wojska Polskiego. Uroczystości w Rzeszowie, z udziałem żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i Garnizonu Rzeszów, rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Władysława Sikorskiego, gdzie odśpiewano wspólnie hymn i podniesiono flagę państwową. Następnie, uczestnicy wzięli udział w koncercie pieśni patriotycznych w w wykonaniu Niny Nowak, po którym odbył się przemarsz pod pomnik gen. Władysława Sikorskiego, do Parku Jedności Polonii z Macierzą, gdzie kontynuowano uroczystości.

Szczególne słowa uznania, dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej, w swoim przemówieniu wyraził Dowódca podhalańczyków, gen. bryg. Dariusz Lewandowski, podkreślając, jak wielu wyrzeczeń wymaga służba Ojczyźnie oraz dziękując wszystkim, którzy aktywnie angażują się w zapewnienie bezpieczeństwa kraju. Następnie wręczono medale i odznaczenia dla najbardziej zasłużonych.

Po wystąpieniach władz województwa, odbyły się Apel Pamięci i salwa honorowa. Następnie delegacje władz administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele służb mundurowych oraz przedstawiciele instytucji złożyli pod pomnikiem wieńce.

Po zakończeniu uroczystości w Parku Jedności Polonii z Macierzą, odbył się piknik wojskowy. Przedstawiciele służb mundurowych na specjalnie przygotowanych stanowiskach prezentowali swoje wyposażenie.

Funkcjonariusze pomagali dzieciom przymierzyć strój ochronny, a chętni mieli możliwość siąść za kierownicą policyjnych motocykli, czy strazackich.

Na dzieci czekały też atrakcje przygotowane przez wojsko i straż pożarną. Popularnością cieszyły się zdjęcia przy wojskowych pojazdach.

Poprzedni artykułUpał i burze z gradem. Pogoda dla regionu
Następny artykułĆwiczenia w domu lub biurze na drabince gimnastycznej
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj