Strona główna KOLBUSZOWA Świerczów: Wjechał w ogrodzenie. W aucie miał narkotyki i kradzione tablice

Świerczów: Wjechał w ogrodzenie. W aucie miał narkotyki i kradzione tablice

0

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który kierując mercedesem uszkodził ogrodzenie jednej z posesji w Świerczowie. W trakcie wykonywanych czynności, funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki, a w samochodzie skradzione tablice rejestracyjne. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W sprawie trwają dalsze czynności.


Kolbuszowscy policjanci z referatu ruchu drogowego interweniowali we wtorek wieczorem w Świerczowie, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zdarzenia drogowego.Jak ustalili funkcjonariusze, 26-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, kierujący mercedesem, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwy, ale jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów. Na miejsce przyjechali policjanci z wydziału kryminalnego.
Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze przeszukali 26-latka i pojazd, którym jechał. Przy mężczyźnie zabezpieczyli kilka woreczków strunowych z suszem roślinnym i woreczek z białą substancją, a w mercedesie ujawnili tablice rejestracyjne od innych pojazdów. Sprawdzenia w policyjnej bazie wykazały, że tablice zostały zarejestrowane jako skradzione na terenie m.in. województwa świętokrzyskiego. Badania testerem narkotykowym potwierdziły natomiast, że zabezpieczone substancje to narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pobrano mu również krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.
Wczoraj policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania, tam również zabezpieczyli woreczki z białym proszkiem. Po wykonaniu niezbędnych czynności, policjanci przedstawili 26-latkowi zarzuty posiadania środków odurzających. W sprawie trwają dalsze czynności .

Poprzedni artykułLubaczów: 2-letnie dziecko pod opieką nietrzeźwej matki
Następny artykułIle zarabia podkarpacka niania? Mamy informacje