Strona główna ZDROWIE Światowy dzień bez papierosa, sprawdź dlaczego warto rzucić palenie

Światowy dzień bez papierosa, sprawdź dlaczego warto rzucić palenie

0
Reklama

31 maja to Światowy Dzień bez Papierosa, zainicjowany przez WHO. Warto rzucić palenie to nie tylko lepsze zdrowie i samopoczucie, ale również większe oszczędności. 

 
Jak wynika z badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aż 25 proc Polaków to palacze, to lepsze statystki niż jeszcze 7 lat temu, kiedy do nałogu przyznawało się 31 proc mieszkańców Polski.
Palenie papierosów to sposób na szybszą i bardziej bolesną śmierć.  Co roku na wskutek nałogu tytoniowego umiera ok. 67 tys. Polaków, a wielu zaczyna trudne zmagania z chorobami. Jak rzucisz palenie, poprawi się twoja skóra, zapach ciała czy paznokcie. Po pewnym czasie powinna zniknąć zadyszka przy wysiłku fizycznym jak również kaszel. Polepszy się praca zmysłów smaku i zapachu. Twoje ciśnienie unormuje się, zmniejszysz ryzyko chorób serca i raka. Będziesz także lepszym kochankiem w łóżku  czy to mało ? Pośrednio zmniejszysz ryzyko chorób twoich bliskich, a także zniwelujesz ryzyko wad rozwojowych u twojego dziecka.
Wypalając paczkę papierosów dziennie, tracisz około 16 złotych, co w ciągu roku daje ci oszczędności rzędu prawie 6 tys. złotych. Za takie pieniądze możesz pojechać na wspaniałe wakacje z rodziną nad Morze Śródziemne.
Artykuł przygotowali specjaliści Zdrowie i uroda w Twoich rękach.
 

Reklama