Strona główna SANOK Świadek zatrzymał pijanego kierowcę

Świadek zatrzymał pijanego kierowcę

0
Reklama

Zdecydowana i właściwa postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował citroenem, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 69-latka zadecyduje sąd.

Wczoraj przed godz. 9, dyżurny sanockiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Bykowce w kierunku Sanoka, jedzie pojazd marki Citroen, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Podejrzenie takie u innego uczestnika ruchu wywołał styl jazdy mężczyzny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że citroen jedzie od prawej do lewej krawędzi jezdni. Miał także zjeżdżać na pas do jazdy w przeciwnym kierunku oraz zjeżdżać na pobocze. Na miejsce skierowano policyjny patrol.

Reklama

Świadek cały czas jechał za samochodem i na bieżąco o całej sytuacji  informował dyżurnego. Gdy kierujący citroenem zatrzymał się i wysiadł z pojazdu, zgłaszający zajął go rozmową do czasu przyjazdu patrolu.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny wskazanego przez zgłaszającego. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 69-latka.

Mężczyzna wkrótce za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie. Zdecydowana i właściwa postawa świadka, który zareagował wczoraj na niebezpieczną sytuację zasługuje na pochwałę.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Reklama
Poprzedni artykułPremier Morawiecki w Nowej Dębie
Następny artykułTransport maszyny TBM ruszył – plan przejazdu na długi weekend
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj