Strona główna SANOK Świadek zatrzymał pijanego kierowcę

Świadek zatrzymał pijanego kierowcę

0
Reklama

Zdecydowana i właściwa postawa świadka, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który kierował citroenem, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym losie 69-latka zadecyduje sąd.

Wczoraj przed godz. 9, dyżurny sanockiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Bykowce w kierunku Sanoka, jedzie pojazd marki Citroen, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Podejrzenie takie u innego uczestnika ruchu wywołał styl jazdy mężczyzny. Z relacji zgłaszającego wynikało, że citroen jedzie od prawej do lewej krawędzi jezdni. Miał także zjeżdżać na pas do jazdy w przeciwnym kierunku oraz zjeżdżać na pobocze. Na miejsce skierowano policyjny patrol.

Reklama

Świadek cały czas jechał za samochodem i na bieżąco o całej sytuacji  informował dyżurnego. Gdy kierujący citroenem zatrzymał się i wysiadł z pojazdu, zgłaszający zajął go rozmową do czasu przyjazdu patrolu.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny wskazanego przez zgłaszającego. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie 69-latka.

Mężczyzna wkrótce za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Coraz częściej uczestnicy ruchu drogowego nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy w stanie nietrzeźwości. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie. Zdecydowana i właściwa postawa świadka, który zareagował wczoraj na niebezpieczną sytuację zasługuje na pochwałę.

Przypominamy, że zgodnie z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego, każdy kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!