Strona główna PRZEMYŚL Św. Mikołaj patronuje gminie Dubiecko

Św. Mikołaj patronuje gminie Dubiecko

0
Reklama

Dekretem Stolicy Apostolskiej ustanowiono Świętego Mikołaja patronem miasta i gminy Dubiecko.

Decyzją Stolicy Apostolskiej św. Mikołaj został patronem miasta i gminy Dubiecko. Podczas sesji Rady Miejskiej 29 listopada otrzymaliśmy z rąk ks. prałata Piotra Baraniewicza, oficjała Sądu Metropolitarnego w Przemyślu, oficjalny dekret Stolicy Apostolskiej w tej sprawie -podał Jacek Grzegorzak, burmistrz miasta i gminy Dubiecko.

Reklama

W niedzielę w kościele w Dubiecku odbyła się uroczysta msza święta z odczytaniem aktu i nadaniu patronatu św. Mikołaja gminie i miastu. W przyszły weekend odbędzie się tematyczny jarmark i III Imieninowy Bieg Św. Mikołaja.

Duchowieństwo i wierni miasta Dubiecko, świętego Mikołaja Biskupa, zasłużonego świętością i wstawiennictwem u tronu Bożej chwały, niech naśladują ze stałym i czcigodnym kultem. Najczcigodniejszy ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski obrządku łacińskiego, otrzymawszy prośbę wspólnoty o wybór św. Mikołaja Biskupa na patrona i wystawiennika u Boga wspomnianego miasta Dubiecko, zatwierdził. Jednakże pismem z dnia 22 lipca 2022 roku poprosił o potwierdzenie takiego wyboru i zatwierdzenie zgodnie z normami dotyczącymi ustanawiania patronów. Ponadto, Dykasteria Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, z mocy powierzonej jej przez Najwyższego Pasterza Franciszka, po zapoznaniu się z prośbą i potwierdzeniem, że wybór został przeprowadzony zgodnie z przepisami prawa, zezwala i z modlitwą potwierdza oraz ustanawia przed Bogiem Świętego Mikołaja Biskupa Patronem Miasta Dubiecko. Wraz ze wszystkimi prawami i przywilejami liturgicznymi – podał w dekrecie kardynał Arthur Roche, prefekt Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Reklama
Poprzedni artykułStracili prawo jazdy za nadmierną prędkość
Następny artykuł40-letnia Ukrainka z kradzionym elektrycznym rowerem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!