Strona główna WIADOMOŚCI Studniówek w tym roku nie będzie? Maturzyści czekają na decyzje

Studniówek w tym roku nie będzie? Maturzyści czekają na decyzje

0
Reklama

Niebawem nowy rok, a wraz z nim bale studniówkowe, które rokrocznie organizowane są na przełomie stycznia i lutego. W tym roku jednak studniówki mogą się nie odbyć.


Rząd wprowadził obostrzenia, według których obowiązuje zakaz organizowania wesel i tym podobnych imprez. Zalicza się do nich także bale studniówkowe. Maturzyści czekają z utęsknieniem do stycznia, gdzie może zmieni się sytuacja.
Pojedyncze szkoły będą zapewne same do ostatniej chwili czekać z decyzją o balu studniówkowym. Przypomnijmy, że szkoły pozostają zamknięte do 18 stycznia. Wówczas uczniowie prawdopodobnie wrócą do zajęć stacjonarnych po przerwie, która ma zastąpić ferie.Wiele szkół rozważa organizację studniówek w jakimkolwiek wolnym terminie, niekoniecznie na 100 dni przed maturami. Być może odbędą się bale nawet tuż przed maturą, bądź po nich, tzw. komersy.
Gdyby jednak pandemia całkowicie pokrzyżowała plany maturzystów i bale studniówkowe w ogóle mogłyby się nie odbyć, rok 2021 byłby drugim w historii najnowszej rokiem, gdzie nie odbyły się studniówki. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w czasie stanu wojennego.
Na niejasnej sytuacji związanej z organizacją bali tracą nie tylko maturzyści, ale też branże restauracyjne, taksówkarze, fotografowie, zespoły muzyczne i branża beauty.

Reklama