Strona główna RZESZÓW Strażacy z OSP Wilkowyja w Rzeszowie nadal są bez nowej remizy. Oferty...

Strażacy z OSP Wilkowyja w Rzeszowie nadal są bez nowej remizy. Oferty od wykonawców były stanowczo za wysokie

0
Reklama

Władze Rzeszowa były zmuszone unieważnić przetarg na budowę nowej remizy dla OSP Wilkowyja. Powód? Oferty złożone przez wykonawców były za wysokie.

Przypomnijmy, że jeszcze w maju rzeszowski ratusz ogłosił przetarg na zaprojektowanie budynku nowej remizy dla OSP Wilkowyja. Nowy budynek miał powstać przy ulicy Olbrachta w Rzeszowie. Oferta miała zawierać także opracowanie koncepcji budowy budynku, wraz z zagospodarowaniem terenu. Ponadto wykonawca był odpowiedzialny za stworzenie wizualizacji przestrzennej budynku oraz musiał dostarczyć decyzję pozwolenia na budowę oraz realizację robót budowlanych.

Reklama

Zamówienie obejmowało dodatkowo wykonanie niezbędnych instalacji, które miały posłużyć pracy ochotniczej straży pożarnej, w tym hydrant wewnętrzny. Wykonawca miał też uwzględnić wykopanie instalacji fotowoltaicznej z panelami, która wyposażona być miała w system zarządzania fotowoltaiką.

W piątek 28 maja władze Rzeszowa otworzyły oferty od wykonawców. Wpłynęło tylko dwie oferty. Każda z nich była stanowczo za wysoka. Pierwszą ofertę złożyła rzeszowska pracownia „Musz Architekci”, która za wykonanie takiego projektu zażyczyła sobie 68 388 zł. Natomiast drugą ofertę złożyła firma „Meritum Grupa Budowlana” z Krakowa, która zażądała aż 120 540 zł.

W końcu po dłuższej analizie złożonych ofert Urząd Miasta Rzeszowa unieważnił przetarg. Ratusz chciał przeznaczyć na tą inwestycję 45 593 zł.

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Upały i niebezpieczne burze z gradem w regionie
Następny artykułPierwszy Nocny Przejazd Ku Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj