Strona główna WIADOMOŚCI Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów

Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów

0
Reklama

Podczas długiego weekendu funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy nielegalnych imigrantów. Schwytanych zostało czterech obywateli Pakistanu i pięciu obywateli Tadżykistanu.


W niedzielę 13 sierpnia, strażnicy graniczni zatrzymali w okolicach miejscowości Wołosate obywateli Pakistanu: trzech mężczyzn w wieku od 21 do 22 lat oraz 25- letnią kobietę. Ujęci imigranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Twierdzili, że chcieli dostać się do krajów Europy Zachodniej – każdy z nich do innego (Austria, Belgia, Hiszpania, Włochy).
Natomiast wczoraj tj. 15 sierpnia, w okolicy miejscowości Muczne strażnicy graniczni zatrzymali obywateli Tadżykistanu. Trzech mężczyźni w wieku od 27 do 36 lat nielegalnie przekroczyło granicę z Ukrainy do Polski. Organizatorami tego przekroczenia było dwóch innych obywateli Tadżykistanu, którzy legalnie przebywali w naszym kraju (jeden z nich posiada kartę pobytu wydaną w Polsce, a drugi aktualnie ubiega się w Polsce o status uchodźcy). Zostali zatrzymani, kiedy w samochodzie czekali na nielegalnych imigrantów. Prawdopodobnie mieli ich wywieźć w głąb naszego kraju, skąd dalej cudzoziemcy mogliby kontynuować swoją podróż na zachód Europy. Odpowiedzą za organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. 
Imigranci usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy państwowej – wszyscy w ramach umowy o readmisji zostali przekazani stronie ukraińskiej.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 73 imigrantów, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski w celach migracyjnych – w większości planowali dostać się do krajów Europy Zachodniej i tam poszukać 

Za: BOSG

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułUpamiętnili ofiary mordu w Brenzberg
Następny artykułRelacja i fotogaleria z Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego