Strona główna KOLBUSZOWA Straciły pieniądze podczas sprzedaży w internecie

Straciły pieniądze podczas sprzedaży w internecie

0
Reklama

Kilka tysięcy złotych straciły mieszkanki powiatu kolbuszowskiego, oszukane podczas transakcji internetowych. Jedna z pokrzywdzonych została oszukana podczas sprzedaży maszyny do scrapbookingu, druga natomiast straciła swoje pieniądze sprzedając ekspres do kawy. Aby przestrzec mieszkańców powiatu kolbuszowskiego przed tego typu zagrożeniami, oraz przybliżyć schemat działania oszustów, informujemy o okolicznościach oszustw.

Po raz kolejny kolbuszowscy policjanci przyjęli zawiadomienia od osób oszukanych podczas transakcji internetowych. Funkcjonariusze przypominają, że transakcja za pośrednictwem Internetu, może być próbą oszustwa.

Wczoraj do kolbuszowskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka powiatu. Kobieta powiadomiła, że na jednej z popularnych platform internetowych, wystawiła do sprzedaży urządzenie do scrapbookingu. Niedługo potem kobieta otrzymała wiadomość od zainteresowanej zakupem osoby wraz z linkiem do potwierdzenia płatności. Po otwarciu linku, w przeglądarce otworzyła się strona, na której sprzedająca wybrała swój bank i dane karty płatniczej. Kiedy następnego dnia kobieta chciała się zalogować do swojej płatności elektronicznej, okazało się to niemożliwe. Zadzwoniła na infolinię swojego banku, gdzie dowiedziała się, że poprzedniego dnia z jej konta wykonano trzy przelewy na łączną kwotę ponad 1700 złotych. Dodatkowo pracownik banku powiadomił ją, że kilka godzin wcześniej z jej rachunku usiłowano wypłacić pieniądze z jednego z bankomatów w Warszawie. Pokrzywdzona zgłosiła sprawę na Policję.

Natomiast blisko 3 tys. złotych straciła inna mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, która kilka dni temu wystawiła do sprzedaży ekspres do kawy. Na jej ogłoszenie odpowiedziała zainteresowana zakupem osoba, która w korespondencji podała link do firmy kurierskiej, która miała odebrać i dostarczyć przesyłkę. Po otwarciu linka pojawił się błąd, ale następnego dnia sprzedająca ponownie otrzymała wiadomość z linkiem i prośbą o uzupełnienie danych. Kobieta uzupełniła informacje dotyczące danych personalnych i adresu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nie podawała danych dotyczących bankowości elektronicznej. Pomimo tego, zaraz po otwarciu linka, otrzymała na swój telefon informację o wykonaniu przelewu w wysokości blisko 3000 złotych na obcy rachunek. Kobieta zablokowała swoje konto i złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

W obydwu sprawach kolbuszowscy policjanci prowadzą postepowania.    

Reklama

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!