Strona główna PRZEWORSK STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

0
Reklama

Policjanci z przeworskiej drogówki zatrzymali dwoje kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 100 km/h, czyli o ponad 50 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatem i punktami karnymi, stracili uprawnienia na 3 miesiące. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.
W poniedziałek policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwoje kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszy został zatrzymany do kontroli drogowej po godz. 12, w miejscowości Mirocin. Miernik wskazał, że 25-letni kierowca seata, pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
Po godz. 13, tym razem w Piganach, policjanci ujawnili wykroczenie popełnione przez kierującą samochodem marki Renault. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h. W terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością 103 km/h. 36-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego, podobnie jak poprzedni kierowca, straciła prawo jazdy.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas, jaki mamy na reakcję jest minimalny. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem.

Reklama