Strona główna PRZEWORSK STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

STRACILI PRAWO JAZDY ZA PRĘDKOŚĆ

0
Reklama

Policjanci z przeworskiej drogówki zatrzymali dwoje kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 100 km/h, czyli o ponad 50 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy. Poza mandatem i punktami karnymi, stracili uprawnienia na 3 miesiące. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę.
W poniedziałek policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwoje kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Pierwszy został zatrzymany do kontroli drogowej po godz. 12, w miejscowości Mirocin. Miernik wskazał, że 25-letni kierowca seata, pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.
Po godz. 13, tym razem w Piganach, policjanci ujawnili wykroczenie popełnione przez kierującą samochodem marki Renault. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h. W terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością 103 km/h. 36-letnia mieszkanka powiatu leżajskiego, podobnie jak poprzedni kierowca, straciła prawo jazdy.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas, jaki mamy na reakcję jest minimalny. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem.

Reklama
Poprzedni artykułChory na koronawirusa lekarz odebrał sobie życie?
Następny artykułW Polsce pojawiło się 18 nowych przypadków zakażenia #koronawirus