Strona główna STALOWA WOLA Straciła 160 tys. zł metodą „na wnuczka”

Straciła 160 tys. zł metodą „na wnuczka”

0
Reklama

Seniorzy to grupa osób szczególnie narażona na oszustwa. Przestępcy posługujący się technikami manipulacji, podszywają się często pod osoby wykonujące zawody zaufania społecznego. W rezultacie, osoby starsze przekonane, że rozmawiają z policjantem czy pracownikiem banku, tracą oszczędności swojego życia. Pamiętajmy – oszuści w różny sposób modyfikują swoje metody, ale cel jest zawsze ten sam – wyłudzić pieniądze.

Wczoraj, ofiarą oszustów padła 88-letnia mieszkanka Stalowej Woli, z którą skontaktował się telefonicznie mężczyzna, podający się za policjanta. Poinformował seniorkę, że jej wnuk spowodował wypadek drogowy, potrącił kobietę w ciąży i musi wpłacić kaucję, bo inaczej trafi do więzienia. W rozmowę włączył się drugi mężczyzna, którego głos kobieta mylnie rozpoznała, jako swojego wnuka.

Reklama

W trakcie rozmowy kobieta została poproszona o przygotowanie pieniędzy, po odbiór których zgłosi się kurier. Seniorka chcąc pomóc wnukowi przygotowała gotówkę, a następnie przekazała mężczyźnie, który przyszedł do jej domu.

Po zakończonej rozmowie z oszustami, kobieta skontaktowała się ze swoim synem i wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustów. Straciła ponad 160 tys. złotych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!