Strona główna DĘBICA Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

0

54-letni kierowca hyundaia, w obszarze, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 107 km/h. Mieszkaniec Nagłowic stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Wczoraj około godz. 9.30, w Pustkowie, policyjny patrol ruchu drogowego zmierzył prędkość kierującego hyundaiem. Okazało się, że kierowca w sposób rażący przekroczył dopuszczalną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził z prędkością 107 km/h. 

Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej. 54-letni mieszkaniec Nagłowic, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty, zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Poprzedni artykułPijani kierowcy zatrzymani. Odpowiedzą za jazdę pod wpływem
Następny artykułW czasie kontroli drogowej zatrzymano poszukiwanego listem gończym
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj