Strona główna KOLBUSZOWA Stracił 100 tys. złotych. Chciał inwestować w kryptowaluty

Stracił 100 tys. złotych. Chciał inwestować w kryptowaluty

0
Reklama

Ponad 100 tys. złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który zainstalował na swoim telefonie oprogramowanie umożliwiające zdalny dostęp do urządzenia. Zmanipulowany przez oszustów mężczyzna uwierzył, że wygenerował zyski na internetowej giełdzie kryptowalut. Pod pretekstem odbioru zarobionych środków, wykonywał polecenia oszustów, którzy pozbawili go oszczędności. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

Wczoraj do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który padł ofiarą oszustów. Mężczyzna powiadomił, że w grudniu ubiegłego roku skontaktował się z nim mężczyzna, który przedstawił się jako przedstawiciel popularnej giełdy internetowej, zajmującej się kryptowalutami.

Reklama

Rozmówca poinformował pokrzywdzonego, że ten zgromadził na swoim koncie zyski w postaci bitcoinów. Mężczyzna zapewnił również, że aby pokrzywdzony mógł faktycznie odebrać środki, wymagana jest jednak dalsza weryfikacja. Fałszywy pracownik giełdy kilkukrotnie kontaktował się z mężczyzną uwiarygadniając podane informacje. Zgodnie z poleceniem oszusta, mężczyzna zainstalował na swoim telefonie oprogramowanie umożliwiające zdalny dostęp do urządzenia innym osobom. W ten sposób oszuści wykonali z telefonu mężczyzny kilkanaście przelewów na ponad 100 tys. złotych, uzasadniając, że operacje te są niezbędne do odbioru zysków. Aby uwiarygodnić całą historię, mężczyzna otrzymał również fałszywego e-maila od instytucji zajmującej się nadzorem finansowym informującego, że jego środki są tymczasowo zablokowane.

Kiedy mężczyzna sprawdził, że prawdziwa instytucja zajmująca się nadzorem finansowym nie wysyłała do niego żadnej informacji, zorientował się, że padł ofiarą oszustów. W wyniku transakcji stracił ponad 100 tys. złotych.

Sprawą zajmuje się kolbuszowska Policja.

Reklama
Poprzedni artykułPędził przez miasto 138 km/h. Stracił prawo jazdy
Następny artykułSzczęśliwy finał poszukiwań 75-letniej kobiety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!