Strona główna KOLBUSZOWA Starosta zamknął urząd, bo boi się ataku terrorystycznego

Starosta zamknął urząd, bo boi się ataku terrorystycznego [video]

0
Reklama

Starosta kolbuszowski Józef Kardyś, powołując się na przedłużenie przez rząd obowiązujących stopni alarmowych dotyczących zagrożenia w cyberprzestrzeni, zamknął urząd starostwa. Dziś do urzędu chciał wejść lokalny polityk Tomasz Buczek, jednak nie został wpuszczony.

Lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu nagrał zajście i opublikował w sieci.

Reklama

Mimo, iż polityk powoływał się na konstytucyjne prawo wejścia do urzędu, nie umożliwiono mu tego, powołując się na zagrożenie terrorystyczne. Chwilę później Buczek pojechawszy do Rzeszowa, bez problemu mógł wejść do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, który w jego opinii może być bardziej zagrożony.

Proszę panie pośle Zbigniewie Chmielowiec, panie starosto i panie burmistrzu,  pani wojewoda Ewa Leniart to jest wasza koleżanka, również partyjna. Zróbcie sobie wycieczkę do Rzeszowa, zobaczcie jak to wygląda w mieście wojewódzkim, gdzie zagrożenie terrorystyczne jest dużo większe. Proszę zobaczyć jak tu urzędnicy funkcjonują, jak wygląda normalność. Wszędzie można pójść i osobiście złożyć pismo – relacjonował Buczek.

– W Kolbuszowej starosta Kardyś dostosował sobie rzeczywistość do własnych potrzeb. Chcę mieć ciszę i spokój. Dostosował więc się do przepisów prawa, jakie na okoliczności związane z wojną wprowadził premier Mateusz Morawiecki. Jest to sytuacja karygodna i absurdalna zarazem. Nie dziwmy się potem, że później ludzie wyjeżdżają z naszego miasteczka, skoro urzędy zamiast być przyjazne, robią petentowi pod górkę. Pan sekretarz tłumaczył, że ludzie przychodzą i się awanturują. Jak mają się nie awanturować, skoro zamykacie się przed nimi urząd – mówił.

Do wojewody złożone zostało pismo ze skargą na zajście w Kolbuszowej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!