Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: Trzy zatrucia czadem. Apelujemy o rozwagę!

Stalowa Wola: Trzy zatrucia czadem. Apelujemy o rozwagę!

0

Stalowowolscy policjanci interweniowali wczoraj w jednym z domów, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Trzy osoby w wieku 86, 81 i 65 lat zatruły się czadem. W mieszkaniu strażacy stwierdzili, obecność tlenku węgla.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17, w Jastkowicach przy ulicy Bukowej. Jak ustalono, w jednym z domów doszło do zatrucia tlenkiem węgla. 86-letni mężczyzna, jego 81-letnia żona oraz 65-letnia sąsiadka małżeństwa, zatruli się czadem i zasłabli. Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła osoby do stalowowolskiego szpitala.
W mieszkaniu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla. Jego źródłem był piec kaflowy w kuchni. Policjanci przeprowadzili oględziny oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy.
Sezon grzewczy trwa od kilku tygodni. Wiele domów i mieszkań ogrzewanych jest paliwami, które spalając się, wytwarzają tlenek węgla, nazywany cichym zabójcą. Już jego niewielkie stężenie może powodować złe samopoczucie, utratę przytomności, a nawet śmierć. 
źr. KPP Stalowa Wola 
Poprzedni artykułŁańcut: W Zamku kręcili sceny do nowego filmu
Następny artykułKolbuszowa: Żołnierze zatrzymali pijanego kierowcę