Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: Politechnika Rzeszowska będzie zarządzać Międzyuczelnianym Laboratorium

Stalowa Wola: Politechnika Rzeszowska będzie zarządzać Międzyuczelnianym Laboratorium

0
Reklama

Politechnika Rzeszowska przejmuje zarządzanie Międzyuczelnianym Laboratorium w Stalowej Woli. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski oraz prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Umowa została podpisana w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Wydział ten będzie nowym operatorem laboratorium.

Reklama

Ta umowa znacząco zwiększa możliwości naukowo-badawcze naszego wydziału. Aparatura, która jest na wyposażeniu laboratorium umożliwia podjęcie badań w obszarze materiałów metalicznych, tworzyw sztucznych, ceramiki i kompozytów, a także materiałów organicznych i nieorganicznych – mówi dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz prodziekan ds. nauki Wydziału Mechaniczno – Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Naukowo-badawcze Międzyuczelniane Laboratorium w Stalowej Woli powstało w 2014 r. W jego skład wchodzą laboratoria wysoko zaawansowanych materiałów i struktur kompozytowych oraz laboratorium zaawansowanych technik laserowych. Do tej pory operatorem laboratorium był Miejski Zakład Komunalny.

Politechnika Rzeszowska będzie obsługiwała laboratorium w imieniu gminy Stalowa Wola. Do zadań uczelni będzie należało prowadzenie prac badawczych lub rozwojowych z firmami w Stalowej Woli i regionie. Jako instytucja zarządzająca laboratorium, Politechnika Rzeszowska będzie też inicjowała współpracę sektora nauki i przedsiębiorstw, a także starała się pozyskiwać środki na realizację projektów badawczo-rozwojowych z dostępnych źródeł krajowych i zagranicznych.

źr. PRz

Reklama