Strona główna GŁÓWNA Stalowa Wola: Policja ratowała bezdomnych przed wychłodzeniem

Stalowa Wola: Policja ratowała bezdomnych przed wychłodzeniem

0
Reklama

Temperatury  są coraz niższe. Toteż zagrożenie wychodzeniem jest coraz bardziej prawdopodobne. Jest to zjawisko szczególnie niebezpieczne dla ludzi bezdomnych, będących pod wpływem alkoholu. W naszym regonie już kilkakrotnie w ciągu ostatnich tygodni policja musiała z tego powodu interweniować.
W poniedziałek stalowowolscy policjanci dostali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na trawie w pobliżu przejazdu kolejowego. Okazało się, że jest to 38- letni bezdomny. Mający w organizmie 2,62 promila alkoholu mężczyzna nie był w stanie się poruszać o własnych siłach. Nawiązanie z nim kontaktu też było nie możliwe. Osoba została przewieziona do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.
Podobny przypadek miał miejsce na Placu Piłsudskiego. Tym razem policjanci otrzymali zgłoszenie o człowieku, który leżał na ławce. Był to 56-latek bez dachu nad głową. Nie mógł utrzymać równowagi, miał trudności z mówieniem, był zmarznięty. Również był nietrzeźwy. Miał 3,1 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie się ogrzał i wytrzeźwiał.
Apelujemy do wszystkich! W tym okresie zawracajmy szczególną uwagę na takich ludzi. Szybka pomoc może uratować im życie.

Reklama