Strona główna POLITYKA Stalowa Wola: ONR staje w obronie dyrektor stalowowolskiej podstawówki

Stalowa Wola: ONR staje w obronie dyrektor stalowowolskiej podstawówki

0
Reklama

W zeszłym tygodniu zrobiło się głośno o dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli – Joannie Niwierskiej. Kobieta udostępniała na swoim prywatnym profilu post zachęcający do wstąpienia w szeregi ONR. Brygada Podkarpacka ONR wydała oświadczenie w tej sprawie.

Dyrektor SP nr 11, tuż po Marszu Niepodległości udostępniła na swoim profilu grafikę rekrutacyjną wydawaną przez ONR. Post Joanny Niwierskiej wywołał spory rezonans w sieci (pisaliśmy o tym tutaj LINK). Dyskusja rozpoczęła się za sprawą Modesta Rucińskiego, który w komentarzach ujawnił, jaką funkcję publiczną pełni Joanna Niwierska, nie brakowało również oskarżeń o rzekomy faszyzm, który od lat zarzuca się działaczom ONR.
Poniżej przedstawiamy oświadczenie Brygady Podkarpackiej ONR:
W mediach pojawiło się pytanie o możliwości propagowania idei przez dyrektorów placówek edukacyjnych. Uważamy, że pracownicy edukacyjni szkół podstawowych powinni promować postawy patriotyczne u swoich wychowanków, lecz bez namawiania ich na dane idee.
Jako nacjonaliści odwołujemy się do czystości sumienia w wyrażanych poglądach i sądzimy, iż każdy ma prawo wręcz obowiązek do posiadania własnych idei. Z tego powodu ataki skierowane na Panią Joannę uważamy za bezpodstawne gdyż udostępniła ona dany post z konta, w którym występowała pod nazwą „Asia Dżoanna” wraz z zdjęciem profilowym uniemożliwiającym połączenie konta z Panią Joanną Niwierską. Tym samym Pani dyrektor propagowała idee jej bliskie, lecz nie robiła tego oficjalnie, jako dyrektorka szkoły.
Odnosząc się do komentarzy związanych z zaistniałą sytuacją powołamy się na prawdziwość słów św. Jana Pawła II.
Musimy wyjaśnić zasadnicze różnice pomiędzy niezdrową formą nacjonalizmu, który uczy pogardy dla innych narodów i kultur, a patriotyzmem, który jest właściwą miłością własnego kraju. Prawdziwy patriotyzm nigdy nie stara się dążyć do dobrobytu własnego narodu kosztem innych.
Jednakże należy zapoznać się z pojęciem „niezdrowa forma nacjonalizmu”, który oznacza nacjonalizm nieoparty na wartościach chrześcijańskich będących odwrotnością do nacjonalizmu między innymi Polskiego. W myśl słów Romana Dmowskiego – twórcy polskiego nacjonalizmu:
Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i od Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu.
Ponadto zastrzegamy, że Obóz Narodowo-Radykalny nigdy nie był i nie jest organizacją faszystowską bądź nazistowską. Obóz Narodowo-Radykalny funkcjonuje i działa, jako legalnie zarejestrowane stowarzyszenie, o charakterze narodowo-patriotycznym, opiera się na fundamencie Wiary Chrystusowej jak i zajmuje się działalnością stricte społeczną.  W manifestacjach organizowanych w całej Polsce bardzo mocno sprzeciwiamy się dwóm największym totalitaryzmom, jakim były nazizm i komunizm, jako pogańskie i szatańskie ideologie.
Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej organizacji Obozu Narodowo-Radykalnego oraz naszą aktualną działalnością, która opierała się i opiera na idei miłości do narodu oraz idei chrześcijańskiej.
Z poważaniem
Michał Stelmach – Koordynator ONR Oddział Stalowa Wola
Dawid Czopek – Koordynator Brygady Podkarpackiej ONR
 
Źródło: medianarodowe

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpacie: Nadchodzą intensywne opady śniegu
Następny artykułKorczowa: Korki na granicy