59-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego odpowie za posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy łosia. Mężczyzna wczoraj usłyszał prokuratorski zarzut z ustawy prawo łowieckie. Wobec 59-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2 tysięcy złotych.

Stalowowolscy policjanci w niedzielne popołudnie otrzymali zgłoszenie o skłusowaniu zwierzyny leśnej w miejscowości Krzaki, w gminie Pysznica. Z ustaleń policjantów, którzy przybyli na miejsce zdarzenia wynikało, że zabita została klempa i łoszak.
Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania 59-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który posiadał tusze tych zwierząt. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zabita zwierzyna została zabezpieczona do dalszych czynności.
Wczoraj 59-letni mężczyzna został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut z art. 52 Ustawy Prawo Łowieckie. Mężczyzna przyznał się do zarzutu i złożył wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec 59-latka środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2 tysięcy złotych.
Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi stalowowolska Policja pod nadzorem miejscowej prokuratury.
źr. KPP Stalowa Wola