Strona główna KULTURA Stalowa Wola: Lato z Radiem. Za nami pierwszy dzień imprezy

Stalowa Wola: Lato z Radiem. Za nami pierwszy dzień imprezy

0
Reklama

9 sierpnia miasto zamieniło się w najbardziej pozytywną i rodzinną muzyczną stolicę Polski. Od rana w wielu miejscach Stalowej Woli można było uczestniczyć w audycjach na żywo z udziałem publiczności, zdobyć autografy artystów i dziennikarzy muzycznych Polskiego Radia, zająć dzieci atrakcjami przygotowanymi przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Wieczór upłynął pod znakiem fantastycznych koncertów.

W piątek na Błoniach Nadsańskich o godz. 19.00 wystąpił HLA4Transplant, o godz. 20.00 scenę przejęła Kapela ze Wsi Warszawa, natomiast po 21.00 publiczność porwał Perfect, wykonując największe przeboje.

Reklama

Koncert poprowadzili Marcin Kusy (wicedyrektor Radiowej Jedynki), Anna Will (dziennikarka muzyczna radiowej Jedynki) oraz Paweł Siwek (dziennikarz muzyczny radiowej Dwójki).

Przypomnijmy, że działały Strefy Festiwalowe: Muzyczna, gdzie odbywały się spotkania z artystami, m.in. odwiedzili nas Perfect, HLA4transplant, Kapela ze Wsi Warszawa o raz Marek Niezwiecki; Relaksu, gdzie można było zażyć ruchu z prowadzącą „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce, Olą Żelazo; Familijna – gdzie dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom prowadzili m.in. warsztaty reporterskie dla dzieci, uczyli gry na afrykańskich bębnach i cyrkowych sztuczek.

Audycje na żywo miały swoją publiczność, nadawane z Placu Piłsudskiego przy Miejskim Domu Kultury,: „Lato z Radiem” radiowej Jedynki oraz audycje radiowej Trójki, m.in. Lista Przebojów Trójki” Marka Niedźwieckiego.

Ci, którzy nie mogli być z nami osobiście, śledzili koncerty w transmisjach na antenach Polskiego Radia oraz w streamingu video na facebooku i portalu polskieradio.pl

Już dziś serdecznie zapraszam do Stalowej Woli na  sobotę 10 sierpnia – zagrają: Kortez, Kasia Kowalska i Sławek Uniatowski. Chopin Univerity Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Artyści będą też gośćmi Strefy Muzycznej od godz. 12.30.

źr. fot. Fot. Darek Kawka / Polskie Radio

Reklama