Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: Kolejna inwestycja dla szpitala

Stalowa Wola: Kolejna inwestycja dla szpitala

0
Reklama

Blisko 25 mln złotych to wartość podpisanej dziś umowy na budowę nowego bloku operacyjnego w szpitalu powiatowym w Stalowej Woli. Pierwsze operacje będą wykonywane od czerwca przyszłego roku, co w dużym stopniu będzie możliwe dzięki środkom przekazanym przez samorząd wojewódzki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

To najważniejsza inwestycja powiatu stalowowolskiego w tej kadencji i jedna z najważniejszych w ostatnim 20-leciu. Wielka i kosztowna, a jak na nasze możliwości – wręcz historyczna – mówił Janusz Zarzeczny starosta stalowowolski.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesny blok składający się z pięciu sal operacyjnych, sali wybudzeniowej na sześć stanowisk oraz trzech sal zabiegowych pracowni endoskopowej, w tym jednej sali endoskopowej, przeznaczonej do zabiegów wykonywanych pod kontrolą aparatu RTG. Ważnym elementem bloku będzie centralna sterylizatornia, która będzie połączona z częścią operacyjną wydzielonymi dźwigami towarowymi. W budżecie zadania przewidziano środki nie tylko na prace budowlane, ale również wymianę aparatury i sprzętu medycznego.

Reklama

– 10 milionów złotych, które szpital w Stalowej Woli otrzymał w ramach umowy z samorządem wojewódzkim to bez wątpienia duże wsparcie, ale nie można zapomnieć o wkładzie lokalnego samorządu. W ramach RPO do podkarpackich szpitali trafi 330 mln złotych, co w połączeniu z wkładami własnymi województwa, powiatów oraz miast daje łączną sumę 500 mln zł – mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego. Podkreślił, że jest to rekordowa kwota na inwestycje. – Oczywiście nikomu nie życzymy, by korzystał z usług szpitala, chcemy jednak by były one świadczone na możliwie najwyższym poziomie. Niedawno podpisaliśmy umowę na rozbudowę onkologii w Tarnobrzegu, teraz blok operacyjny w Stalowej Woli, to działania które bez wątpienia poprawią jakość funkcjonowania szpitali w północnej części Podkarpacia– zapewnia Stanisław Kruczek.

 

Reklama