Stalowowolscy policjanci ustalili, kto ukradł pieniądze 84-letniej mieszkance Stalowej Woli. Sprawcą okazał się 24-letni cudzoziemiec. Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju i przyznał się do przestępstwa. Wczoraj 24-latek został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Policjanci zaczęli szukać sprawcy. Śledczy ustalili, że napastnik najprawdopodobniej wyjechał ze Stalowej Woli samochodem. Jednak podjęte w tej sprawie czynności bezpośrednio po napadzie, nie doprowadziły do ustalenia i zatrzymania napastnika. Policjanci zbierali informacje, przesłuchiwali świadków, gromadzili dowody. Zebrane w tej sprawie materiały pozwoliły na ustalenie, że związek z rozbojem ma 24-letni cudzoziemiec – obywatel Rumunii.
Policjanci zatrzymali mężczyznę 14 lutego. 24-latek usłyszał zarzut rozboju, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna został doprowadzony do stalowowolskiego sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy na dwa miesiące. Obecnie policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.
źr. KPP Stalowa Wola