Prawie 44 miliony złotych będzie kosztować budowa głównej trybuny, boiska i oświetlenia na stadionie w Stalowej Woli. Tę najdroższą inwestycję sportową w historii miasta ma wykonać firma “Budimex” z Warszawy.

Budimex został wybrany jako wykonawca drugiej fazy przebudowy stadionu w Stalowej Woli. Warszawska firma zaoferowała 43 739 509,99 zł brutto. Budimex zgodził się zbudować brakujące elementy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej zgodnie z pierwotnym harmonogramem, tj. do 1 października 2018. Na inwestycję został więc niewiele ponad rok.

Z punktu widzenia organizacji meczów II, a potencjalnie również I Ligi zdecydowanie najważniejszym elementem jest ukończenie głównego stadionu. Mowa o głównej trybunie dla 2 tys. widzów (całość dla ok. 3,7 tys. osób), oświetleniu meczowym na masztach ulokowanych w dachu, a także nowym boisku z instalacją grzewczą.

 

Obok głównego stadionu przeobrażenie czeka cały kompleks wokół. Nowa brama wjazdowa, kołowroty, pawilon kasowy, 2 boiska treningowe o parametrach orlika do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej oraz kryte boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej.

Stalowa Wola na budowę tak rozległego kompleksu otrzymała 15 mln zł od Ministerstwa Sportu i Turystyki. W tym roku miasto miało na inwestycję przekazać 14 mln, ale te środki przekierowano na budownictwo mieszkaniowe. Dlatego większość ciężaru finansowego przypadnie na budżet miejski w 2018 roku.

źr. stadiony.net