Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: 4 promile za kierownicą. Sprawa w sądzie

Stalowa Wola: 4 promile za kierownicą. Sprawa w sądzie

17
0

Policjanci ze stalowowolskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę audi. 28-latek miał 3,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj po godz. 11 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał informację, że kierowca audi jedzie samochodem najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Policjanci ze stalowowolskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego audi i zatrzymali go na ulicy 1-go Sierpnia w Stalowej Woli.
Znajdujący się w samochodzie kierowca był nietrzeźwy. 28-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego miał trudności z utrzymaniem równowagi. Po przebadaniu okazało się, że mężczyzna miał 3,7 promila alkoholu w organizmie.
W świetle obowiązujących przepisów 28-latkowi grożą surowe konsekwencje. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 3 do 15 lat.
Apelujemy do wszystkich:  jeśli widzisz,  że nietrzeźwy chce prowadzić,  nie pozwól na to!  Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.
źr. KPP Stalowa Wola