Strona główna SPORT Stal Stalowa Wola awansowała do I. ligi

Stal Stalowa Wola awansowała do I. ligi

0
źr. Stal Stalowa Wola

Po wygranej w barażowym meczu z KKS Kalisz, Stal Stalowa Wola zapewniła sobie awans do I. ligi polskiej w piłce nożnej. Zawodnicy pod okiem trenera Pietrzykowskiego pokonali kaliszan 2:1.

Stal Stalowa Wola wygrała na wyjeździe 2-1 (0-1) z KKS-em 1925 Kalisz w finałowym meczu barażowym o awans do Fortuna I ligi. Bramki dla gości zdobył Jakub Górski, a dla gospodarzy trafił Hubert Sobol. Stal po 14 latach przerwy zagra w przyszłym sezonie na drugim szczeblu rozgrywkowym.

1 czerwca 2024, 16:30 – Kalisz (Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej)
KKS 1925 Kalisz 1-2 Stal Stalowa Wola
Hubert Sobol 3 – Jakub Górski 51 (k), 52

KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak – 23. Maciej Białczyk (77, 71. Kamil Koczy), 42. Wiktor Smoliński, 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 5. Jakub Staszak – 11. Michał Bednarski (59, 19. Filip Szewczyk), 6. Adrian Cierpka, 24. Mateusz Wysokiński (77, 8. Oskar Kalenik), 10. Néstor Gordillo (54, 16. Bartłomiej Putno) – 9. Hubert Sobol.

Stal: 33. Mikołaj Smyłek – 26. Patryk Zaucha, 87. Jakub Kowalski (68, 27. Arkadiusz Ziarko), 55. Damian Oko (46, 22. Jakub Banach), 4. Łukasz Furtak, 24. Damian Urban – 77. Kacper Chełmecki (88, 17. Lucjan Klisiewicz), 8. Łukasz Soszyński, 18. Olivier Sukiennicki, 78. Jakub Górski (77, 10. Adam Imiela) – 11. Sebastian Strózik (46, 20. Bartosz Pioterczak).

żółte kartki: Sobol, Gawlik – Sukiennicki, Oko, Chełmecki.
czerwone kartki: Wiktor Smoliński (49. minuta, KKS 1925, za zagranie ręką), Oskar Kalenik (85. minuta, KKS 1925, za brutalny faul), Mateusz Gawlik (90. minuta, KKS 1925, za drugą żółtą).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

W 45. minucie Hubert Sobol (KKS 1925) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).