Strona główna MIELEC Stal Mielec rozpoczęła treningi. Plan przygotowań, transfery…

Stal Mielec rozpoczęła treningi. Plan przygotowań, transfery…

0

Stal Mielec rozpoczęła dziś treningi przed nowym sezonem Ekstraklasy. W krótkim okresie między zakończeniem I ligi, a startem zajęć doszło w klubie do wielu zmian.


Piłkarze Stali Mielec po zaledwie tygodniowym urlopie wracają do treningów. W ramach letniego okresu przygotowawczego Stal pojedzie na zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej. Dziś na własnych obiektach trening biało-niebieskich poprowadzili trenerzy: Damian Skiba i Maciej Serafiński. W poniedziałkowym treningu brał udział bramkarz – Michał Gliwa, który tego samego dnia podpisał kontrakt z mieleckim klubem. Na treningu pojawili się także zawodnicy, którzy przechodzą testy medyczne: Karol Niemczycki, Paweł Tomczyk i Łukasz Zjawiński.
W nowym sezonie zwycięzca I ligi będzie prowadzony przez nowego trenera Dariusza Skrzypczaka.

Plan przygotowań Stali:
3 sierpnia – rozpoczęcie przygotowań
5 sierpnia – sparing z Wisłą Kraków
8 sierpnia – sparingi z ŁKS-em Łódź i Koroną Kielce
9-13 sierpnia – zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej
Klub szuka nowych zawodników, którzy zastąpią: Jakuba Wrąbla, Michała Żyrę i Bartosza Nowaka. Dwóm pierwszym zakończyły się wypożyczenia, a Nowakowi skończył się kontrakt. Wciąż nie jest pewna sytuacja Mateusza Żyro, któremu skończyło się wypożyczeni z Legii, ale Mistrzowie Polski rozważają kolejny raz wysłać do Mielca swojego wychowanka.
Transfery Stali Mielec – lato 2020:
Przyszli: Michał Puzon (Korona Rzeszów- powrót z wypożyczenia), Michał Gliwa (Raków Częstochowa)
Odeszli: Michał Żyro (Piast Gliwice), Adrian Paluchowski (koniec kontraktu, Wisła Puławy), Bartłomiej Kiełbasa, Bartosz Sobczyk (koniec kontraktów), Jan Kozłowski (wypożyczenie, ?), Arkadiusz Słysz (KS Wiązownica), Jakub Wrąbel (Wisła Płock)Z klubu pojawiają się sygnały, że Stal ma stawiać na polskich piłkarzy. Bramkę obsadzić ma pochodzący z Rzeszowa Michał Gliwa, ostatnio występujący w Rakowie Częstochowa. Blisko klubu są również młodzieżowi reprezentanci Polski: bramkarz Puszczy Niepołomice – Karol Niemczycki, napastnicy- Paweł Tomczyk, który miałby zostać wypożyczony z Lecha Poznań oraz Łukasz Zjawiński z rezerw Legii Warszawa.
Spekuluje się o możliwym powrocie do Stali wychowanka i dawnego kapitana Kamila Kościelnego. Ponadto obronę być może wzmocni doświadczony w Ekstraklasie 31-letni Damian Zbozień. Stal interesuje się również pozyskaniem pomocnika Odry Opole występującego kiedyś w Mielcu- Mateusza Czyżyckiego.
Kibice mieleckiej drużyny liczą na wzmocnienia i utrzymanie stylu w jakim Stal prezentowała się w I lidze- czyli kombinacyjna gra przyjemna dla oka połączona z charakterem i wolą walki o każdy metr boiska. Nie brakuje jednak opinii, że po awansie sytuacja wokół klubu nie wygląda najlepiej.
Fachowy portal piłkarski Weszlo.com tak opisuje sytuacje beniaminka z Podkarpacia:

Niby mądrze zarządzana, ale jednak trochę śmierdzi powtórką historii ŁKS-u. Tylko, że ten początkowo miał, czym grać na boisku. A ekipa z Mielca? Bez swoich gwiazd z I ligi. Z przebudowanym składem, z nowym trenerem, z problemami finansowymi, z wszystkimi codziennościami piłki na Podkarpaciu. Jeśli nie stanie się coś bardzo spektakularnego, jeśli nie osłabią się rywale, to Stal może być głównym kandydatem do spadku.

Aktualizacja!

Dziś potwierdzone zostało odejście Bartosza Nowaka, który podpisał umowę z Górnikiem Zabrze. Stal Mielec podpisała kontrakt z Michałem Gliwą.

Poprzedni artykułSprzęt AGD trafił do powodzian z pow. jasielskiego
Następny artykułUwaga kierowcy. Wymiana oleju? Od nowego roku kolejny podatek