Strona główna MIELEC Stadion Miejski i hala sportowa zyskały swoje imiona

Stadion Miejski i hala sportowa zyskały swoje imiona

0
fot. źr. Miasto Mielec
Reklama

Podczas ostatniej LXVII sesji Rady Miejskiej w Mielcu radni podjęli uchwałę w sprawie nadania nazw dwóm obiektom sportowym z terenu naszego miasta.

Stadion otrzymał imię Grzegorza Lato. Grzegorz Lato to postać wybitna. To zawodnik reprezentacji Polski w piłce nożnej, współautor jej największych sukcesów (dwukrotnie trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata – 1974 i 1982 r. oraz złoto olimpijskie w roku 1972), sportowiec o niekwestionowanych zasługach dla polskiej piłki nożnej. Od dzieciństwa związany z Mielcem jako wychowanek Stali Mielec. Mieszkaniec Mielca, który przez swoje osiągnięcia sportowe przyczynił się do promocji naszego miasta na arenie międzynarodowej.

Reklama

Hala sportowo-widowiskowa MOSiR w Mielcu odtąd będzie nosić imię Edwarda Kazimierskiego. Edward Kazimierski to postać zasłużona dla rozwoju dyscypliny sportowej, jaką jest piłka nożna w Mielcu. Przez 17 lat (1967-1984) sprawował funkcję urzędującego wiceprezesa do spraw organizacyjnych Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Mielec. Były to lata największych sukcesów sportowców z niewielkiego Mielca.

Za nadaniem hali sportowo-widowiskowej imienia Edwarda Kazimierskiego zagłosowało 9 radnych, 1 był przeciwny, a 5 wstrzymało się od głosu. Natomiast za nadaniem stadionowi miejskiemu imienia Grzegorza Laty zagłosowało 12 radnych, od głosu wstrzymało się 2, a przeciwny był 1.

Reklama
Poprzedni artykułUwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na drodze Przeworsk-Zarzecze
Następny artykuł105 rocznica wybuchu walk polsko-ukraińskich o Przemyśl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!